top of page

 

POWERVENT (1.000-100.000m3/h)

 

POWERVENT KLİMA SANTRALİ SERİSİ TEMEL ÖZELLİKLERİ

-Isıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacı olan yaşamsal alanlarda kullanılan klima santralleri, esnek kapasite seçim aralığı ile her hacimdeki yaşam alanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir.

-İçeride yaşayan insan sayısına göre gerekli ısı enerjisi ve taze hava hesaplanarak ve bu ihtiyaçları karşılayacak bir klima santrali seçilerek daha konforlu bir iklimlendirme sağlanır.

-Powervent ve Ecovent serisi klima santrelleri 1500 m3/h ile 100.000 m3/h kapasite aralığında 20 değişik modelde ihtiyaca göre ısıtma, soğutma, havalandırma, nem alma, nemlendirme, hava kalitesi yükseltme, ısı geri kazanımı sağlamak için hijyenik, konfor ve endüstriyel alanlara hitap etmek maksadı ile üretilmektedir.

 

-Powervent ve Ecovent serisi klima santralleri hastaneler, oteller, spor salonları, büyük çaplı ofis ve sosyal yaşam alanlarının ısıtma soğutma ve havalandırma işlevlerini sağlamak için tasarlanmıştır.

-CC ISO 9001-2000 yönetim sistemi ile yönetilmektedir. TSEK belgesi, GOST belgesi, CE ve DIN 1946/4 HIJYEN belgelerine sahiptir.

-Konfor Klima Santrali : Isıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacı olan yaşamsal alanlarda kullanılan konfor tipi klima santralleri, esnek kapasite seçim aralığı ile her hacimdeki yaşam alanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. İçeride yaşayan insan sayısına göre gerekli ısı enerjisi ve taze hava hesaplanarak ve bu ihtiyaçları karşılayacak bir klima santrali seçilerek daha konforlu bir iklimlendirme sağlanır.

 

-Hijyenik Klima Santrali : Temiz oda, ameliyathane, yoğun bakım, laboratuvar ve temiz oda standartlarının uygulandığı alanlarda kullanılan klima santrali türüdür. Hijyenik klima santrallerinin yapısı diğer klima santrallerine göre büyük farklılıklar göstermektedir.

-Hücresel sağlamlık ve sızdırmazlık açısından oldukça sağlam bir yapıda üretilmektedir. Hijyenik klima santrali iç yüzeyi tamamen 304 kalite paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir. Panonun iç yüzeylerinde kiri ve tozu hapseden keskin köşe ve kenarlar yoktur.

-Hijyenik tip klima santrallerinde 3 kademeli filtre sistemi kullanılmaktadır.

Birinci kademede G4 kaba filtre, ikinci kademede F7 torbalı filtre ve üçüncü kademede F9 torbalı filtre kullanılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Isı Geri Kazanımlı Klima Santralleri :

 

-Isı Geri Kazanımlı Klima Santralleri Üç Farklı Opsiyon İle Üretilmektedir.

  1. Çapraz akışlı plakalı eşanjörlü klima santralleri

Aspiratör ve vantilatör hatlarının hava akışı plakalı eşanjör üzerinden geçirilmekte ve egzoz havasındaki ısı enerjisi taze hava hattına aktarılmaktadır.

 

 

 

 ​ 2.Isı Çarklı Tip Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali :

-Çark tipi ısı geri kazanım çarkı dakikada 4 devirde saat yönünde dönerek emiş ve üfleme hatlarında enerji transferine olanak sağlar

 3.Hidrolik Sirkülasyonlu Isı Geri Kazanımlı Klima Santrali

Aspiratör ve vantilatör hava geçiş hatları üzerine monte edilmiş bakır boru ve alüminyum kanatlı ısı geri kazanım serpantinleri arasında sirkülasyon pompası yardımıyla akışkan transferi sağlanmaktadır. Akışkan içine alınan ısı enerjisi vantilatör hattına gönderilir.

     

 

 

 

 

 

 

Taze Hava Santralleri

-Taze hava ihtiyacı olan mahallerde verilen taze havanın şartlandırılmasını sağlayan klima santralleridir.

 %100 taze havalı klima santralleri soğutma için chiller ve dx sistemleri ile çalışmaktadır. Isınma ihtiyacı kalorifer kazanlarından ve dx sistemlerinden sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 AHUWARE klima santrali seçim programı sayesinde klima santralleri yüksek performans sağlayacak şekilde üretilmektedir.

-Klima santralleri kullanacağı proje şartlarına ve özel ihtiyaçlara göre hassas bir şekilde AHUWARE programı kullanarak seçim yapılmaktadır.

-AHUWARE programı üzerinde tasarım yapılan klima santral teknik resim ve dataları imalat bölümlerine elektronik olarak transfer edilir.

CNC punch ve lazer kesim tezgahlarının formasyonlarında tezgahlara online olarak yüklenir. Tüm kesim ve büküm işlemleri elektronik kontrollü makineler kullanılarak yapılır.

-Yarı mamül durumdaki parçalar fosfat havuzlarında yıkandıktan sonra statik boya hattına yönlendirilir.Boyama işleminin ardından montaj işlemine başlanır.Tasarımdan sevkiyata kadar olan süreçte dikkatli ve ilkeli bir imalat süreci yaşanır.İmalat süreci boyunca ürünler 4 farklı noktada kalite kontrol işleminden geçer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SCS KLİMA SANTRALİ
ÇAPRAZ GEÇİŞLİ ISI GERİ KAZANIM
ROTORLU TİP KLİMA SANTRALİ
HİDROLİK TİP KLİMA SANTRALİ
KLİMA SANTRALİ HÜCRESİ
İLLERE GÖRE KLİMA SANTRAL SICAKLIK TABLOSU
SCS AQUAVENT KLİMA SANTRALİ
Ekran görüntüsü1 2023-10-19 152448_edite
bottom of page